Hlavní strana >> Technické informace
 

Technické informace o permanentních magnetech

Jednotky magnetických veličin.
Pro magnetické veličiny jsou od června 1970 zákonem předepsány jednotky SI.
1.jpg

Nejvíce používanými tvary lisotechnicky vyráběných nástrojovým lisováním jsou hranoly, mezikruží, vál­ce a segmenty. Mohou být vyráběny za přijatelných ekonomických podmínek.
Kromě uvedených tvarů lze trvalé magnety vyrábět i ve tvarech jiných. Tyto by měly být podle možnosti dány již lisováním, neboť dodatečná změna tvaru je možná pouze náročným opracováním diamantovým ná­řadím. To platí pro otvory, drážky, hrany, zapuštění atd. Přitom je třeba dbát na to, že otvory, vybrání apod. lze vyrobit pouze ve směru lisování. U anizotropních permanentních magnetů se nedají vyrobit žádné otvory, drážky apod. příčně ke směru lisování.
 
Opracování trvalých magnetů.

Trvalé magnety lisovány v nástroji, potom jsou sintrovány a pokud je to nutné, brousí se na úzké toleran­ce. Ve zvláštních případech použití je nutné opracování permanentních magnetů po všech stranách, aby byly dodrženy rozměrové a hmotnostní tolerance. Toto opracování se na základě velké tvrdosti a křehkosti mate­riálů provádí s velkou pečlivostí. Je-li skutečně nevyhnutelné opracování všech stran permanentních mag­netů, je často výhodnější dělení v závislosti na velikosti a množství. Jakost povrchu a mechanické tolerance dělených trvalých magnetů odpovídají přitom parametrů magnetů broušených. Malé permanentní magnety s úzkými tolerancemi lze vyrábět pouze tímto postupem.

 

 

ZPĚT          VPŘED

 

 

Informace...

Jestli chcete zakoupit supermagnet tak vstupte na www.neomag.cz kde naleznete nejvetší sortiment u nás za bezkonkurenční ceny.

 
  © PS Media s.r.o.  -  powered by redakce-online.cz